Kullan At Eldivenlerin İş Güvenliği İçin Önemi – Neden Tek Kullanımlık Eldiven?

 •  24.10.2016
 •  Admin

Kullan At Eldivenlerin İş Güvenliği İçin Önemi – Neden Tek Kullanımlık Eldiven?

Hijyen önlemlerini almanın her zamankinden önemli olduğu günümüzde, neredeyse her iş sektöründe bulaşıcılığı önlemek ve mikrop ya da enfeksiyonların transferini engellemek amacıyla kullan at eldivenlerden yararlanılmaktadır. Kullan at eldivenler, lateks, vinil ya da nitril malzemeler ile üretilebilen, yapılarına göre farklı koruyuculuk dereceleri sunan materyaller olarak iş güvenliğinin bir numaralı gereksinimlerinden biri haline geldi.

Bugün, Eldiven Market uzmanları eşliğinde iş güvenliği, bulaşıcı hastalık transferinin önlenmesi ve kimyasalın ten ile temasının engellenmesinde tek kullanımlık eldivenlerin gücünü inceleyeceğiz. Tek kullanımlık eldivenler, meslek sahiplerine bir yandan koruyuculuk sunarken, bir yandan da kullanım sırasında iş sürecini sekteye uğratmayacak kadar pratik ve ergonomik olmalılar. Bu özelliklere sahip yeni nesil seçeneklere Has-Pet güvencesi ile kolayca sahip olabilirsiniz. Web sitemiz, vinil, nitril, lateks ve masterforce eldivenlerden oluşan zengin koleksiyonu ile alışverişiniz için hazır.

Tek Kullanımlık Tıbbi Eldivenler Neden Önemli?

Tek kullanımlık tıbbi eldivenler, sağlık görevlileri ve hastalar için aşağıdaki yararları beraberinde getirir:
 1. Tek kullanımlık tıbbi eldivenler, hijyenik yapıları sayesinde sağlık görevlisinin hassas bölgelere değecek olan tıbbi materyallere teni ile temas etmesinin önüne geçer. Bu, hasta için çok daha hijyenik ve sağlıklı bir operasyon süreci anlamına gelecektir.
   
 2. Muayene eldivenleri, hasta ile sağlık çalışanı arasında mikrop ya da enfeksiyon transferinin önlenmesinde oldukça etkilidir. Bu eldivenler kullanılarak temas gerçekleştiğinde, eldivenin atılması ile transfer tehlikesi de büyük oranda önlenmiş olur.
   
 3. Tek kullanımlık eldivenler, sıkı yapıları sayesinde el hareketlerinin önemli olduğu hassas tıbbi işlemlerde bile rahatlıkla kullanılabilirler. Dokunsal hassasiyet ve hareket kabiliyetini arttıran yapıları, bu eldivenleri hastane ve klinikler için harika bir tercih haline getirir.
   
 4. Alerjik reaksiyona sahip olmamaları adına sıklıkla pudrasız olarak üretilen muayene eldivenleri, kullanım ardından herhangi bir kalıntı ya da tortu bırakmazlar. Sağlık görevlileri dilerlerse lateks ya da doğal kauçuk içermeyen nitril / vinil eldivenleri kullanabilirler.
   
 5. Özellikle nitril ve Has-Pet masterforce eldivenler, belirli bir oranda kısa süreli kimyasal temasına karşı yüksek dirence sahip olan ürünlerdir. Bu, hem sağlık görevlileri hem de hastalar için kimyasal malzemeye temasa bağlı tahrişin önüne geçer. Daha sağlıklı ve sürdürülebilir ve tedavi / çalışma süreci için bu koruma oldukça önemlidir.
Siz de toplu ya da perakende olarak tek kullanımlık muayene eldiveni satın almak için Has-Pet güvencesini tercih edebilirsiniz.

Tek Kullanımlık İş Güvenliği Eldivenleri – El Koruma İçin Önemi Nedir?

İş güvenliği adına alınan önlemler, yapılan iş sırasında karşılaşılan potansiyel tehlikelere göre değişebilir. İtfaiyeciler, yüksek oranda kesici malzeme ya da sürekli kimyasal ile temas halinde olan kullanıcılar için kesilmelere karşı, ateşe karşı ya da kimyasallara karşı koruma sağlayan ve çok kullanım sağlayan eldivenler tavsiye edilmektedir.

Bu tip yüksek güvenliğe sahip iş eldivenleri sizin iş süreçleriniz için fazlaysa, laboratuvar, hastane, temizlik sektöründe çalışıyor ve daha kolay ve hızlıca giyilebilen tek kullanımlık eldivenlere ihtiyaç duyuyorsanız, Has-Pet güvencesi işinize yarayabilir. Has-Pet markası öncülüğünde bizler, geliştirilmiş nitril dayanıklılığını iş güvenliği alanında sunabilmek adına Masterforce’u sunduk.

Masterforce tek kullanımlık siyah eldivenler, nitril muayene eldiveni olarak kullanılabilmekte, diğer tek kullanımlık eldivenlere kıyasla daha yüksek dayanıklılık ve kavrama konforu sunabilmektedir. Bu ürünler gıda sektöründe, temizlik sektöründe ya da kısa süreli kimyasal temasları gerektiren laboratuvar çalışmalarında gerekli koruma ve hijyeni sağlayabilir. Çift ele uygun olarak üretilen siyah masterforce eldivenler farklı bedenlere sahiptir.

Masterforce adı ile ekstra geliştirerek piyasaya sürdüğümüz kullan at eldivenler, iş güvenliği için aşağıdaki faydaları sağlar:
 1. Temizlik malzemelerinin ya da basit asitlerin iş süreçleri sırasında cildi tahriş etmesi önlenir. En iyi performansın alınabilmesi için, uzun süreli iş günlerinde eldivenin belirli aralıklarla değiştirilmesi tavsiye edilir.
   
 2. Balık sırtı dokusu sayesinde masterforce eldivenler el için adeta ikincil bir katman görevi görürler. Bu, söz konusu gereçlerin maksimum kavrama performansı sağlaması ve dokunsal hassasiyeti maksimum düzeye çıkarması anlamına gelir.
   
 3. Son derece konforlu bir dokuya sahip olan masterforce nitril hijyenik eldivenler, güzellik sektöründen gıda sektörüne, otomotiv ve sanayi sektöründen fabrika ya da üretim bantlarına kadar çok sayıda alanda daha konforlu ve hijyenik süreçler için kullanılmaktadır. Ürünleri toplu ya da perakende olarak satın almak için Eldiven Market’i tercih edin. Toplu alım için fiyat teklifi almak mı istiyorsunuz? Hemen 0530 650 53 23 no’lu WhatsApp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Hem sizin hem de çalışanlarınızın güvenliğini arttıracak, üretim süreçlerinize hijyen katacak yeni nesil tek kullanımlık iş gereçleri için Has-Pet, 25 yılı aşkın süredir Türkiye’de en iyisini sunuyor. Lateks, nitril, vinil ve masterforce eldivenler için bir numaralı adresiniz olmak ile gurur duyuyoruz.
Daha fazlasını keşfedin: Nitril Eldivenler Kimyasala Dayanıklı Mı? Detaylı Nitril Eldiven Rehberi!