Nitril Eldivenler Kimyasala Dayanıklı Mı? Detaylı Nitril Eldiven Rehberi!

 •  26.10.2016
 •  Admin

Nitril Eldivenler Kimyasala Dayanıklı Mı? Detaylı Nitril Eldiven Rehberi!

Kimyasal materyallere karşı direnci sayesinde neredeyse her iş kolunda kullanılan nitril eldivenler, pudrasız versiyonları ile Has-Pet güvencesi ile satışa sunuluyor! Lateks, kauçuk ya da protein alerjisi olan bireyler tarafından rahatlıkla kullanılabilen nitril eldivenler, tek kullanımlık hijyenik yapıları dolayısıyla güzellik merkezlerinden sağlık kurumlarına kadar, her yerdeler!

Nitril Eldivenlerin Genel Özellikleri Nelerdir?
 

Pudrasız nitril eldiven seçenekleri, güzellik salonlarında, otomotiv ve sanayi sektöründe, boyacılıkta, gıda hazırlama, imalat ve sunum süreçlerinde, üretim hatlarında, sağlık sektöründe aktif olarak kullanılmaktadır. Çok sayıda sektörde çalışanların hayatlarını kolaylaştırarak hijyen ve korumayı bir araya getiren bu eldivenlerin temel özellikleri aşağıdaki gibidir:
 1. Nitril eldivenler, ince el becerisi gerektiren işlerde sıklıkla kullanılır: Sahip oldukları dokunsal hassasiyet sebebiyle iğne, iplik, çivi, vida gibi küçük nesneleri bile bu eldivenlerle kolayca kavrayabilirsiniz.
 2. Nitril eldivenler, yüksek kimyasal teması gerektiren işlerde kullanılır: İşiniz gereği belli bir oranın üzerinde kimyasala kısa sürelerle maruz mu kalıyorsunuz? Nitril eldivenler kimyasala temas sonucu yırtılma ve bozulmaya dirençlidir. Çok sayıda materyale karşı ellerinizi korumaya devam ederler.
 3. Nitril eldivenler, tek kullanımlıktır: Yüksek oranda dayanıklı yapılarına rağmen nitril eldivenler tek kullanımlık olarak üretilir. Esnek yapıya sahip olan bu araçları, işiniz bittikten sonra doğru çıkarma yöntemi ile elinizden uzaklaştırıp atmalısınız.
 4. Nitril eldivenler farklı renk seçenekleri ile üretilir: Siyah nitril eldivenler gıda ve otomotiv sektörlerinde, mavi nitril eldivenler sağlık sektöründe kullanılır.


Nitril Eldivenlerin Kimyasal Dayanıklılık Oranları

Yüksek kaliteli nitril eldiven markalarını tercih ettiğinizde, kullanılan materyal sayesinde elleriniz maksimum düzeyde korunmuş olacak. Bizler Has-Pet olarak, dünyanın önde gelen üreticilerinden tedarik ettiğimiz pudrasız nitril eldiven seçeneklerini gururla sizlere sunuyoruz. Peki, nitril eldivenler hangi kimyasallara karşı dayanıklılık sunuyor? Keşfedelim!


Nitril Eldivenlerin Dirençli Olduğu Kimyasal Maddeler

Nitril eldivenler laboratuvar ortamında kullanılmaya uygun olsa da çok uzun süreli kimyasal temas için yeterli koruyucu değildirler. Kısa süreli temaslar gerektiren bir alanda çalışıyorsanız Has-Pet güvenceli nitril eldivenleri kullanarak güvenli & hijyenik bir çalışma alanı oluşturmanız mümkün! Nitril eldivenlerin dirençli olduğu kimyasal maddeler ise aşağıdaki gibidir:
 1. Zayıf asitler
 2. Ev tipi deterjanlar ve temizleyiciler
 3. Organik çözücülerin bazıları
 4. Yağlar (katı ve sıvı yağlar)
 5. Sebze bazlı yağlar
 6. Petrol ürünleri
 7. Yakıtlar


Nitril Eldivenlerin Dirençli Olmadığı / Düşük Dirence Sahip Olduğu Kimyasal Maddeler

Aşağıdaki maddeler ile sürekli temas halinde bir iş sürecine sahipseniz, nitril eldivenler yeterli koruma sağlamayabilir:
 1. Aminler
 2. Eterler
 3. Güçlü asitler
 4. Ketonlar
 5. Alkoller
 6. Halojenli Hidrokarbonlar
 7. Aromatik Hidrokarbonlar
 8. Esterler


Nitril Eldiven Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Nitril eldiven toptan satış arayışlarınızda karşınıza çıkan çok sayıda marka arasından bir seçim yapmak zor gelebilir. Yine de doğru bir üretim sürecinden geçmiş, fiyat / performans oranı yüksek, gerekli oranda kalın ve pudrasız eldivenlerin bu yarışta öne geçmesi gerektiğini söylemek mümkün.
 • Nitril eldivenin kalınlığını kontrol edin: Bulunduğunuz iş sektörüne göre talep edeceğiniz optimal nitril eldiven kalınlığı değişebilir. Ekstra kalın nitril eldiven seçenekleri genellikle kesici alet veya sert kimyasala karşı daha dirençli olabilmektedir. Ne var ki, eğer ince el becerisi gerektiren bir işte çalışıyorsanız eldivenin kalınlığı konforsuzluk yaratacaktır. Kalınlık seçimini doğru şekilde yaptığınızdan emin olun.
 • Nitril eldivenin rengini kontrol edin: Sektörel kullanım alışkanlıklarına uyum sağlayın. Hijyenik görünümü korumak amacıyla yüksek oranda leke / yağ bulaşma riski olan iş kollarında siyah nitril eldiven ekstra kalın modelleri tercih edebilirsiniz. Sağlık sektöründe çalışıyorsanız mavi, laboratuvar ortamında çalışıyorsanız pudrasız nitril eldiven seçenekleri uygun olacaktır.
 • Pudrasız nitril eldiven fiyat karşılaştırması yapın: Özellikle endüstriyel tüketim ürünlerinde çok sayıda satın alım yapacak olmak, fiyat farklılıklarının etkisini de arttırıyor. Bu yüzden fiyat performans oranı yüksek eldivenleri seçebilmek total gider tablonuza da katkı sağlayacaktır.


Has-Pet Masterforce Siyah Nitril Muayene Eldiveni: Ekstra Dayanıklı, Ekstra Dirençli

Türkiye’nin önde gelen tek kullanımlık eldiven tedarikçisi Has-Pet olarak, kimyasal dayanıklılık konusunda yeni nesil bir çözüm sunan Masterforce eldivenleri tanıtmaktan gurur duyuyoruz. Masterforce eldivenler, ekstra güçlü hale getirilmiş, alerjik reaksiyon yaratmayan, kullanımı kolay nitril eldivenlerdir. Siyah ve turuncu renkte üretilen ve 3 farklı bedende (S – M – L) piyasaya sürülen bu eldivenler çift elde kullanıma uygun olarak üretildi.
50’li Masterforce Nitril Eldiven seçeneklerini aşağıdaki sektörlerin tamamında kullanabilirsiniz:
 1. Güzellik sektörü
 2. Temizlik sektörü
 3. Diş hekimliği ve diğer muayenehaneler
 4. Sağlık sektörü
 5. Otomotiv sektörü
 6. Endüstriyel üretim ve dağıtım hatları
 7. Sürekli üretim hatları
 8. Gıda üretim, pişirim, hazırlama ve paketleme süreçleri
Masterforce Nitril eldiven seçeneklerine hemen göz atıp sepete ekleyebilirsiniz.