Lateks Eldivenler: Fiyatları, Kullanım Alanları, Dezavantajları, Üreticileri!

 •  24.10.2016
 •  Admin

Lateks Eldivenler: Fiyatları, Kullanım Alanları, Dezavantajları, Üreticileri!

Lateks eldivenler, tek kullanımlık eldiven trendinin iş süreçleri için popüler hale gelmesinden beri oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Pudralı ve pudrasız seçenekleri ile satışa sunulan bu ürünler, farklı beden, renk ve doku alternatifleri ile Has-Pet kutularında sizleri bekliyor.
Bugün Has-Pet profesyonelleri sizin için oldukça detaylı bir lateks eldiven rehberi hazırladı. İçeriğin devamında bu eldivenlerin fiyatları, kullanım alanları, lateks eldivenin avantaj ve dezavantajları, lateks eldiven üretici ve satıcıları ile alakalı detaylı bilgiler bulacaksınız. Başlayalım!

Lateks Eldiven Fiyatları Neye Göre Değişir?
 

Lateks eldiven fiyatları, genel olarak kalınlıklarına, pudralı ya da pudrasız olma durumlarına, üretim sürecinde kullanılan tekniklerin kalitesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Has-Pet, dünyadaki öncü imalat atölyelerinden teslim aldığı pudralı ve pudrasız lateks eldiven paketlerini özenle paketliyor ve sizlere sunuyor.

Lateks Eldiven Nerede Kullanılır?
 

Günümüzde gıda sektöründen otomotive, üretim süreçlerinden paketleme ve lojistiğe kadar çok sayıda alanda hijyen sağlama amacıyla tek kullanımlık eldivenlerden yararlanılıyor. Lateks eldiven de esnek yapısı, geçirgen olmayan yapıları, beden seçenekleri ile oldukça popüler.
Lateks eldivenler aşağıdaki alanlarda kullanılmaktadır:
 • Dokunsal hassasiyet gerektiren ince işlerde – Lateks eldivenler kauçuk materyalinden elde edildikleri için esnek ve cildi saran bir yapıya sahiptirler. Bu özellik, bu gereçlerin parmak ve elinizi kullanırken size daha konforlu hissettirmesini sağlıyor. İnce boyama, tamirat, montaj gibi ince ayar gerektiren çalışmalarınızda lateks eldiven kullanabilirsiniz.
   
 • Düşük düzeyde kimyasala maruz kalınacak işlerde – Nitril eldivenler kadar yüksek düzeyde kimyasal dirence sahip olmasalar da lateks eldivenler de cildinizi tahriş edici materyallerden korumak için oldukça işlevseldir. Ev tipi temizlik süreçlerinde cildinizi kimyasallardan korumak için tek kullanımlık lateks eldivenleri tercih edebilirsiniz.
   
 • Gıda üretim ve hazırlama süreçlerinde – ‘’Pudralı eldiven gıda için kullanılır mı?’’ sorusu, ev hanımlarından mutfak profesyonellerine kadar pek çok birey tarafından soruluyor. Sektördeki genel alışkanlık ise pudrasız lateks eldivenlerin kullanılması yönünde. Bu ürünler çalışılan malzeme üzerine hiçbir kalıntı bırakmamakta ve hijyenik bir gıda hazırlama süreci sağlamaktadır. Pudralı ve pudrasız eldiven farklarını incelemek için tıklayın.(İletilen önceki içerik paylaşıldığında buraya link verilecektir.)
   
 • Güzellik salonlarında – Güzellik salonlarında hijyenik tek kullanımlık eldivenlerden yararlanılması hem işlem uygulayan kişinin hem de müşterinin daha konforlu bir deneyim yaşamasına yardımcı olabilir. Dahası, ekstra dayanıklı ve esnek yapısı sayesinde lateks eldivenlerin tek seferde uzun süreli kullanıma dayanıklı olması uzun bakım seansları boyunca işlem yapan profesyonellere kolaylık sağlayabilmektedir.
   
 • Islak çalışma gerektiren işlerde – Özellikle pudralı lateks eldivenler ıslak ellerle çalışması gereken bireyler tarafından kullanılmaktadır. Pudralı yapı kapalı alanda kalan ellerin terini emerken, eldiven ile cildin birbirine yapışmasını ya da eldivenin ciltten kaymasını engellemektedir.
   

Lateks Eldiven Zararlı Mı? – Olası Yan Etkiler ve Alternatif Seçenekler
 

Hem endüstriyel süreçlerde hem de ev tipi gıda hazırlama / temizlik süreçlerinde kullanılan lateks eldivenler, ilk üretildiği günden bu yana çeşitli alerjik reaksiyonların nesnesi haline geldi. Üretim sürecinde doğal kauçuk kullanılması, bazı bireylerin cildinde kızarıklık ya da tahrişe sebep olabilmektedir.
Pudralı lateks eldivenler içlerinde nişasta proteini de barındırdığından alerjik reaksiyon riskini daha da arttırabiliyor. Bu yüzden cildi hassas olan bireylere öncelikle pudrasız lateks eldivenler, ayrıca nitril ve vinil eldivenler tavsiye ediliyor. Yüksek oranda kimyasal maddeye maruz kalacak kişilere ise Has-Pet ayrıcalığı ile piyasaya sunulan Nitril Masterforce eldivenleri öneriyoruz.

Lateks Eldiven Yerine Ne Kullanılır?
 

Eldiveni kullanacağınız alana göre lateks eldiven yerine aşağıdaki alternatifleri tercih edin:
 1. Kimyasal maddeye maruz kalmayacaksanız ve basit birkaç görevde cilt – nesne temasını engellemek istiyorsanız – Vinil eldiven kullanın. Piyasada özellikle şeffaf ve ele yapışmayan yapıları ile dikkat çeken vinil eldivenler kısa görevler için birebirdir.
   
 2. Uzun süreli, içerisinde kimyasal materyal de barındıran bir çalışma sürecine sahipseniz – nitril eldiven kullanın. Kimyasala direnci yüksek olan, dayanıklı ve koruyucu nitril eldivenler lateks / doğal kauçuk içermezler. Bu özellikleri ile anti-alerjen olarak nitelendirilen bu eldivenler lateksten sonra en çok tercih edilen iş araçlarıdır.
   
 3. Darbe ya da kimyasal maddeye ekstra dayanıklı, tek seferde uzun süreli kullanıma uygun bir eldiven arıyorsanız – Has-Pet ayrıcalığı ile piyasaya sunulan Nitril Masterforce eldivenleri kullanın. Her iki ele uygun olarak tasarlanan bu eldivenler maksimum dokunsal hassasiyet ve kimyasala karşı yırtılma dayanıklılığı sunarlar.
   

Lateks Eldiven Üreticileri – Endüstriyel Toptan Lateks Eldiven Alımı
 

Has-Pet, 10 yılı aşkın sektör tecrübesi ile üstün kaliteli pudralı ve pudrasız lateks eldivenlerin Türkiye’deki teminini sağlamaktadır. Farklı renk ve bedenlere sahip olan eldiven seçeneklerini anlaşmalı satış bayilerinden ve internet sitemizden temin edebilirsiniz. Eğer lateks / kauçuk alerjisi için daha konforlu bir eldiven seçeneği arıyorsanız, kategorilerimiz arasından nitril, vinil ve masterforce alternatiflerini değerlendirmenizi tavsiye ederiz. 100’lü paket halinde satılan bu eldivenler, endüstriyel alanlarda ve ev tipi kullanımlarda ekstra hijyen sağlayacak.

Toplu lateks eldiven alışverişi mi yapmak istiyorsunuz? Hemen Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçin!