Tek Kullanımlık Muayene Eldiveni Çeşitleri, Fiyatları ve Yapıları!

 •  26.10.2016
 •  Admin

Tek Kullanımlık Muayene Eldiveni Çeşitleri, Fiyatları ve Yapıları!

 

Tek kullanımlık eldivenlerin esnek, dayanıklı ve hijyenik yapısı, onların sağlık sektöründe de yoğun olarak kullanılmasına sebep oluyor. Her biri çift el için uyumlu, alerjik reaksiyon oluşturma ihtimali minimize edilmiş eldivenleri güvenle Eldiven Market üzerinden alabilir, bu ürünleri temizlik süreçlerinden laboratuvar çalışmalarına, hijyenik muayenehane süreçlerine kadar çok sayıda aşamada kullanabilirsiniz.
Eldiven Market uzmanları eşliğinde sizler için hazırlanan bu içerikte, muayenehane eldiveni olarak kullanılabilecek ürünlerden, bu ürünlerin temel özelliklerinden ve yapılarından söz edilecek. Siz de diş kliniği, veteriner, fizyoterapi kliniği, güzellik merkezi ya da diğer sağlık / güzellik işletmeleri için hijyenik çalışma süreçleri yaratabilecek tek kullanımlık eldivenler arıyorsanız, içeriğin hemen ardından hemen ürün kategorilerimize göz atarak alışverişinizi avantajlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz! Daha fazlası için iletişime geçin!

 

Muayene Eldiveni Nedir?

 

Muayene eldiveni, ameliyat ortamı gibi ekstra steril olunması gereken koşullar dışında, hijyenik bir çalışma ortamı yaratmak adına sağlık kurumlarında kullanılan tek kullanımlık gereçlerdir. Bu gereçler lateks, vinil ya da nitril malzemeden üretilmiş olabilir. Lateks muayene eldivenleri, yapılarında doğal kauçuk barındırdığından dolayı hasta ya da sağlık görevlisinde çeşitli alerjik reaksiyonlar oluşturabilmektedir. Böyle bir sorun yaşanmaması adına, içerisinde lateks barındırmayan nitril eldivenleri tercih eden pek çok kurum bulunmaktadır.
Muayene eldivenlerinin genel özellikleri aşağıdaki gibidir:
 1. Hassas süreçlerde kullanılan muayene eldivenlerinin yüksek düzeyli bir dokunma hassasiyeti sunması oldukça önemlidir. Bunun sağlanması amacıyla, bazı ürünlerde parmak uçları hafif pütürlü üretilebilmektedir.
   
 2. Esnek ve tene yapışan bir yapıya sahip olan muayene eldivenleri, bu sayede hareket esnasında tutma ve kavrama eylemlerini güçleştirmez, neredeyse el ile birdir ve kolayca kullanılır. Yalnızca sağlık çalışanları değil, hassas operasyonlar yapan güzellik salonu çalışanları tarafından da bu tür eldivenler sıklıkla kullanılmaktadır.
   
 3. Pudralı tek kullanımlık lateks eldivenler, kullanıldıkları alanda beyaz bir tortu bırakır. Bu beyaz tortu, içerisinde mısır proteini de olan ve alerjik reaksiyon yaratabilecek bir kalıntıdır. Muayene ve kozmetik amaçlı operasyon süreçlerinde bu tür tortular oldukça zararlı olabileceğinden, muayene eldivenleri genellikle pudrasız olacak şekilde tercih edilir. Pudrasız eldivenleri giymek ve çıkarmak diğerlerine göre daha zor olsa da bu eldivenler tek kullanımlık olarak üretildiğinden, sıkı yapı kullanıcılar için bir sorun oluşturmamaktadır.
   
 4. Vinil muayene eldivenleri, lateks ya da nitril yapıya sahip ürünlere göre daha az dayanıklılık ve koruyuculuğa sahip olan ürünlerdir. Genellikle düşük yoğunluklu bile olsa hiçbir şekilde kimyasal temasına girilmeyecek durumlarda vinil eldivenler tercih edilebilir. Yalnızca muayene eldiveni olarak değil, gıda sektöründe ya da kozmetik sektöründe de vinil eldivenler hijyenik bir çalışma ortamını düşük maliyet ile sağlama konusunda güçlü bir performans gösterirler.
   

Muayene Eldiveni Olarak Ne Tercih Etmelisiniz?
 

 

Has-Pet güvencesi ile satışa sunduğumuz tek kullanımlık eldivenler arasından, lateks, nitril ve vinil eldivenler muayene eldiveni olarak satın alabilirsiniz. Bunların yalnızca pudrasız olanlarını tercih etmenizi ve bedene göre seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Genel olarak farklı muayene eldiveni çeşitlerinin özelliklerine yakından bakalım:
 

Lateks pudrasız muayene eldivenleri
 

 

Lateks, kullanıcının tenine ikinci bir ten gibi yapışan, hareket ve manevra kolaylığı sağlayan tek kullanımlık bir ürün olarak eldivenlerde yerini alır. Pudralı eldivenler genellikle direkt ten temasından dolayı oluşabilecek tahrişi önlerken, pudranın içerisinde bulunan protein hijyenik çalışma ortamını bozabilmekte, protein hassasiyeti olanlarda alerjik reaksiyon oluşturabilmektedir. Bu yüzden Has-Pet güvencesi ile lateks muayene eldiveni pudrasız paketlerinden satın almanızı tavsiye edebiliriz. Tek kullanımlık eldiven fiyatları paket içerisinde bulunan eldiven adeti ve eldiven kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Sağlığınızı ve çalışma kalitenizi güvence altına almak için Has-Pet kalitesini tercih edin.
 

Nitril pudrasız muayene eldivenleri
 

 

Düşük düzeyde kimyasal temasına karşı dayanıklı, teninizi tahrişe karşı koruyan ve buna rağmen içerisinde doğal kauçuk (lateks) içermeyen nitril eldivenler, toptan ve parekende şekilde Eldiven Market’ten satın alınabilir. Nitril eldiven fiyatları, tercih edeceğiniz paket adetine ve kaliteye göre değişebilir. Bizler, en yüksek özen ve dikkat ile üretim yapan nitril eldiven üreticilerinden satın alım yapıp bunları Türkiye pazarına güvenle sunuyoruz. Gerekli kalite kontrol süreçlerinden geçen ürünlerimiz, güzellik salonlarından muayenehanelere, inşaat alanlarından otomotiv sektörüne kadar çok sayıda bölgede güvenle kullanılmaktadır.

Muayenehanelerde nitril eldiven kullanımı, temas yolu ile bulabilecek enfeksiyon ve mikroplardan hem hastayı hem de sağlık personelini korumak için de oldukça etkilidir. Bu yüzden pek çok kurum yüksek standartlarda üretilmiş, anti-alerjenik özelliklere sahip olan vinil eldivenleri tercih etmektedir.
 

Vinil pudrasız muayene eldivenleri
 

 

Mavi ve şeffaf vinil pudrasız muayene eldivenlerini güvenle web sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. Ürünlerimiz çift ele uygun olarak üretilmekte ve üretim sürecinde plastik materyal kullanılmaktadır. Bu, lateks ya da doğal kauçuğa alerjisi olan bireylerin de güvenle vinil eldivenleri kullanılabileceği anlamına geliyor.

Anti-alerjenik maddelerden oluşması ile bilinen vinil muayene eldivenleri, genellikle gıda sektöründe de koruyuculuk ve hijyen sağlama amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca hastanelerde temizlik personeli, doktor ve hemşireler tarafından da tek kullanımlık olmak şartı ile vinil eldivenlerden yararlanılabiliyor.

Daha fazlasını keşfetmeye hazır mısınız?

Hemen muayene eldiveni olarak kullanabileceğiniz ürün gruplarımıza göz atın, güncel promosyonlardan yararlanarak satın alımınızı hızlıca tamamlayın!